Pazartesi, Kasım 29, 2021
Ana SayfaBina GüçlendirmeKreş, Ana Okulu & Okul Binalarında Deprem Testi

Kreş, Ana Okulu & Okul Binalarında Deprem Testi

En değerli varlığımız olan çocuklarımızı emanet ettiğimiz yuva, kreş, ana okulu ve tüm okul binalarının depreme dayanıklılığının incelenmesi konusunda Milli Eğitim Bakanlığı son günlerde yoğun bir çalışma içerisinde.

Tüm okul sahiplerine ve işletmecilerine bakanlık yapıların depreme karşı incelenmesi için tebligat göndermektedir.

Eğer okul yönetimi kendisine tebliğ edilen bakanlığın talep ettiği deprem performans raporunu almaz ise resmi olarak faaliyetlerine devam edememektedir.

Uzun yıllardır depreme karşı güvenli olup olmadığı belirsiz olan yapılarda çocuklarımızın ders görmesi büyük risk içermekteydi. Bakanlığın bu talebi acil olarak yönetimlerden talep etmesi kamu yararına son derece faydalı.

Kreş, ana okulu ve okul binalarında deprem testi 2019 Türkiye Deprem Yönetmeliğine göre iş yeri tescil belgesi olan deprem mühendislerince yapılmaktadır.

Sitede diğer yazılarımızda bina deprem performans raporunun nasıl yapılması gerektiği ile ilgili tüm bilgileri alabilirsiniz.

Son olarak, kreş, ana okulu ve diğer okul binalarında deprem testi yapıldıktan sonra eğer yapı güçlendirme gerekliği ortaya çıkar ise, o yapı da artık bina güçlendirme çalışması tamamlanmadan resmi eğitim faaliyetleri sürdürülemeyecektir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Yazılar

Call Now ButtonHemen Arayın